CB BELGESİ NEDİR

 

CB Deney Sertifikası,elektrikli ve elektronik cihazların belgelendirilmesi ve uygunluk deneyleri ile ilgili IEC sistemine (IECEE-CB Certification Scheme) uygun olarak firma adına, muayene ve deney yapılan her ürün için ayrı ayrı düzenlenen ve üzerinde ürünün ticari markasını, sınıfını, tipini, türünü ve modelini belirten deney belgesidir.

IECEE CB ürünü katılımcı ülkelerin ve temsilci belgelendirme kuruluşlarının onayladığı ortak bir anlaşmadır. CB belgelendirmesi elektrik ve elektronik ürünleri kapsar.

Bu ürün, ticaret önündeki engelleri kaldırmayı ve global uyumu artırmayı amaçlar. CB belgelendirmesi taşıyan her ürün, dünya çapındaki laboratuarlar ve belgelendirme kuruluşları tarafından da uluslararası güvenlik belgelendirmelerine uygun olarak kabul görecektir.

Bu ürünün temel amacı, katılımcı ülkeler arası ticareti kolaylaştırmak, uluslararası çapta standartların uyumluluğunu artırmaktır. CB belgelendirmesi taşıyan herhangi bir ürün bunları kullanarak, katılımcı herhangi bir ülkede uluslararası belgelendirme hizmetinden yararlanabilir. Bu işlem de diğer katlılımcı ülkelerdeki özel belgelendirme süreçleriyle ilişkide, hem vakit hem de parasal olarak size avantaj sağlar.

 CB Deney Belgesi, ilgili deney raporu ile birlikte geçerlidir

Satış Temsilcisi : +90 (553) 986 92 42

Tel                     : +90 216 393 55 61

E-Mail               : umit.aligul@ptctesting.com